S3720 Mushroom | Stripes, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric SKU# S3720 Mushroom. Enjoy this stunning Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3720 Mushroom |
| Width | 55" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 37.83% Pcr Polyester, 29.33% Polyester, 19.31% Rayon, 13.53% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Beige |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3720 Mushroom | Stripes, Beige - Greenhouse Fabric
S3720 Mushroom | Stripes, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric SKU# S3720 Mushroom. Enjoy this stunning Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3720 Mushroom |
| Width | 55" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 37.83% Pcr Polyester, 29.33% Polyester, 19.31% Rayon, 13.53% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Beige |
$128.00
S3720 Mushroom | Stripes, Beige - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric SKU# S3720 Mushroom. Enjoy this stunning Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3720 Mushroom |
| Width | 55" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 37.83% Pcr Polyester, 29.33% Polyester, 19.31% Rayon, 13.53% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Beige |












