S3721 Sediment | Stripes, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Pattern number S3721 Sediment. Enjoy this beautiful Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3721 Sediment |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3721 Sediment | Stripes, Grey - Greenhouse Fabric
S3721 Sediment | Stripes, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Pattern number S3721 Sediment. Enjoy this beautiful Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3721 Sediment |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Grey |
$128.00
S3721 Sediment | Stripes, Grey - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Purchase Greenhouse Fabric Pattern number S3721 Sediment. Enjoy this beautiful Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3721 Sediment |
| Width | 57" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 62.73% Polyester (Uv), 16.56% Rayon, 12.98% Polyester, 7.73% Cotton |
| Theme | Stripes |
| Color | Grey |












