S3723 Fossil | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Product# S3723 Fossil. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3723 Fossil |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3723 Fossil | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
S3723 Fossil | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Product# S3723 Fossil. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3723 Fossil |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
$108.00
S3723 Fossil | Texture, Grey - Greenhouse Fabric—
$108.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Product# S3723 Fossil. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3723 Fossil |
| Width | 58" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 64.49% Polyester (Uv), 15.77% Rayon, 12.37% Polyester, 7.37% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |












