S3725 Storm | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Item# S3725 Storm. Enjoy this charming Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3725 Storm |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3725 Storm | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
S3725 Storm | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Item# S3725 Storm. Enjoy this charming Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3725 Storm |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
$128.00
S3725 Storm | Texture, Grey - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Item# S3725 Storm. Enjoy this charming Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3725 Storm |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |












