S3727 Ash | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Pattern S3727 Ash. Enjoy this solid Fabric. Cuttings available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3727 Ash |
| Width | 55" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 37.83% Pcr Polyester, 29.33% Polyester, 19.31% Rayon, 13.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3727 Ash | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
S3727 Ash | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Pattern S3727 Ash. Enjoy this solid Fabric. Cuttings available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3727 Ash |
| Width | 55" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 37.83% Pcr Polyester, 29.33% Polyester, 19.31% Rayon, 13.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
$128.00
S3727 Ash | Texture, Grey - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Pattern S3727 Ash. Enjoy this solid Fabric. Cuttings available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3727 Ash |
| Width | 55" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 37.83% Pcr Polyester, 29.33% Polyester, 19.31% Rayon, 13.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |












