S3730 Charcoal | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern number S3730 Charcoal. Enjoy this stunning Fabric. Swatches available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3730 Charcoal |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3730 Charcoal | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
S3730 Charcoal | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern number S3730 Charcoal. Enjoy this stunning Fabric. Swatches available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3730 Charcoal |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
$98.00
S3730 Charcoal | Texture, Grey - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern number S3730 Charcoal. Enjoy this stunning Fabric. Swatches available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3730 Charcoal |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 38.99% Rayon, 38.16% Polyester, 22.45% Cotton, .4% Nylon |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |












