S3742 Graphite | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S3742 Graphite. Enjoy this amazing Fabric. Samples available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3742 Graphite |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 63.47% Olefin, 36.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3742 Graphite | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
S3742 Graphite | Texture, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S3742 Graphite. Enjoy this amazing Fabric. Samples available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3742 Graphite |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 63.47% Olefin, 36.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |
$98.00
S3742 Graphite | Texture, Grey - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S3742 Graphite. Enjoy this amazing Fabric. Samples available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3742 Graphite |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 63.47% Olefin, 36.53% Cotton |
| Theme | Texture |
| Color | Grey |












