S7402 Linen | Stripes, Tan - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product S7402 Linen
. Enjoy this exceptional Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7402 Linen |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 71% Cotton, 10% Linen, 10% Viscose, 9% Polyester |
| Theme | Stripes |
| Color | Tan |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7402 Linen | Stripes, Tan - Greenhouse Fabric
S7402 Linen | Stripes, Tan - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product S7402 Linen
. Enjoy this exceptional Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7402 Linen |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 71% Cotton, 10% Linen, 10% Viscose, 9% Polyester |
| Theme | Stripes |
| Color | Tan |
$98.00
S7402 Linen | Stripes, Tan - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product S7402 Linen
. Enjoy this exceptional Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7402 Linen |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 71% Cotton, 10% Linen, 10% Viscose, 9% Polyester |
| Theme | Stripes |
| Color | Tan |












