S7490 Berry | Leaf, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item# S7490 Berry
. Enjoy this amazing Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7490 Berry |
| Width | 52" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 52% Cotton, 48% Polyester (Embroidery: 60% Viscose, 28% Cotton, 12% Polyester) |
| Theme | Leaf |
| Color | Pink |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7490 Berry | Leaf, Pink - Greenhouse Fabric
S7490 Berry | Leaf, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item# S7490 Berry
. Enjoy this amazing Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7490 Berry |
| Width | 52" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 52% Cotton, 48% Polyester (Embroidery: 60% Viscose, 28% Cotton, 12% Polyester) |
| Theme | Leaf |
| Color | Pink |
$148.00
S7490 Berry | Leaf, Pink - Greenhouse Fabric—
$148.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item# S7490 Berry
. Enjoy this amazing Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7490 Berry |
| Width | 52" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 52% Cotton, 48% Polyester (Embroidery: 60% Viscose, 28% Cotton, 12% Polyester) |
| Theme | Leaf |
| Color | Pink |












