S7493 Tearose | Large Scale, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern S7493 Tearose
. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7493 Tearose |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | Pakistan |
| Content | 55% Linen, 45% Rayon |
| Theme | Large Scale |
| Color | Beige |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7493 Tearose | Large Scale, Beige - Greenhouse Fabric
S7493 Tearose | Large Scale, Beige - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern S7493 Tearose
. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7493 Tearose |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | Pakistan |
| Content | 55% Linen, 45% Rayon |
| Theme | Large Scale |
| Color | Beige |
$88.00
S7493 Tearose | Large Scale, Beige - Greenhouse Fabric—
$88.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric Pattern S7493 Tearose
. Enjoy this impressive Fabric. Cuttings available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7493 Tearose |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | Pakistan |
| Content | 55% Linen, 45% Rayon |
| Theme | Large Scale |
| Color | Beige |












