S7497 Amethyst | Small Scales, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Product# S7497 Amethyst
. Enjoy this stunning Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7497 Amethyst |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 63% Cotton, 37% Polyester |
| Theme | Small Scales |
| Color | Pink |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7497 Amethyst | Small Scales, Pink - Greenhouse Fabric
S7497 Amethyst | Small Scales, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Product# S7497 Amethyst
. Enjoy this stunning Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7497 Amethyst |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 63% Cotton, 37% Polyester |
| Theme | Small Scales |
| Color | Pink |
$98.00
S7497 Amethyst | Small Scales, Pink - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric Product# S7497 Amethyst
. Enjoy this stunning Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7497 Amethyst |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 63% Cotton, 37% Polyester |
| Theme | Small Scales |
| Color | Pink |












