S7504 Terracota | Paisley, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric SKU# S7504 Terracota
. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7504 Terracota |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Paisley |
| Color | Pink |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7504 Terracota | Paisley, Pink - Greenhouse Fabric
S7504 Terracota | Paisley, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric SKU# S7504 Terracota
. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7504 Terracota |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Paisley |
| Color | Pink |
$128.00
S7504 Terracota | Paisley, Pink - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Order Greenhouse Fabric SKU# S7504 Terracota
. Enjoy this inspiring Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7504 Terracota |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 50% Cotton, 35% Viscose, 15% Linen |
| Theme | Paisley |
| Color | Pink |












