S7518 Pomegrante | Small Scales, Purple - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product S7518 Pomegrante
. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7518 Pomegrante |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.41% Rayon, 17.03% Polyester, .56% Nylon |
| Theme | Small Scales |
| Color | Purple |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7518 Pomegrante | Small Scales, Purple - Greenhouse Fabric
S7518 Pomegrante | Small Scales, Purple - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product S7518 Pomegrante
. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7518 Pomegrante |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.41% Rayon, 17.03% Polyester, .56% Nylon |
| Theme | Small Scales |
| Color | Purple |
$128.00
S7518 Pomegrante | Small Scales, Purple - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric Product S7518 Pomegrante
. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7518 Pomegrante |
| Width | 56" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.41% Rayon, 17.03% Polyester, .56% Nylon |
| Theme | Small Scales |
| Color | Purple |












