S7531 Plum | Solid, Purple - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric SKU S7531 Plum
. Enjoy this solid Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7531 Plum |
| Width | 57" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Theme | Solid |
| Color | Purple |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7531 Plum | Solid, Purple - Greenhouse Fabric
S7531 Plum | Solid, Purple - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric SKU S7531 Plum
. Enjoy this solid Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7531 Plum |
| Width | 57" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Theme | Solid |
| Color | Purple |
$88.00
S7531 Plum | Solid, Purple - Greenhouse Fabric—
$88.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric SKU S7531 Plum
. Enjoy this solid Fabric. Swatches always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7531 Plum |
| Width | 57" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | S |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | India |
| Content | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Theme | Solid |
| Color | Purple |












