S7700 Terracotta | Trellis, Red - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Pattern# S7700 Terracotta. Enjoy this stunning Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7700 Terracotta |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7700 Terracotta | Trellis, Red - Greenhouse Fabric
S7700 Terracotta | Trellis, Red - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Pattern# S7700 Terracotta. Enjoy this stunning Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7700 Terracotta |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Red |
$98.00
S7700 Terracotta | Trellis, Red - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Pattern# S7700 Terracotta. Enjoy this stunning Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7700 Terracotta |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Red |












