S7702 Violet | Solid, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Pattern S7702 Violet. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7702 Violet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Pink |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7702 Violet | Solid, Pink - Greenhouse Fabric
S7702 Violet | Solid, Pink - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Pattern S7702 Violet. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7702 Violet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Pink |
$88.00
S7702 Violet | Solid, Pink - Greenhouse Fabric—
$88.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Pattern S7702 Violet. Enjoy this fabulous Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7702 Violet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Pink |












