S7705 Rosewood | Trellis, Red - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Pattern number S7705 Rosewood. Enjoy this exceptional Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7705 Rosewood |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7705 Rosewood | Trellis, Red - Greenhouse Fabric
S7705 Rosewood | Trellis, Red - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Pattern number S7705 Rosewood. Enjoy this exceptional Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7705 Rosewood |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Red |
$98.00
S7705 Rosewood | Trellis, Red - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Pattern number S7705 Rosewood. Enjoy this exceptional Fabric. Memo available always online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7705 Rosewood |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Red |












