S7706 Rose | Solid, Red - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Product# S7706 Rose. Enjoy this stylish Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7706 Rose |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7706 Rose | Solid, Red - Greenhouse Fabric
S7706 Rose | Solid, Red - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Product# S7706 Rose. Enjoy this stylish Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7706 Rose |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Red |
$88.00
S7706 Rose | Solid, Red - Greenhouse Fabric—
$88.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Product# S7706 Rose. Enjoy this stylish Fabric. Swatches always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7706 Rose |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Red |












