S7727 Golden | Solid, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S7727 Golden. Enjoy this inspiring Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7727 Golden |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Orange |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7727 Golden | Solid, Orange - Greenhouse Fabric
S7727 Golden | Solid, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S7727 Golden. Enjoy this inspiring Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7727 Golden |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Orange |
$88.00
S7727 Golden | Solid, Orange - Greenhouse Fabric—
$88.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Looking for Greenhouse Fabric Product# S7727 Golden. Enjoy this inspiring Fabric. Samples always available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7727 Golden |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 76.29% Polyester, 23.71% Polyester Bc |
| Theme | Solid |
| Color | Orange |












