S7740 Russet | Trellis, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric SKU S7740 Russet. Enjoy this popular Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7740 Russet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Orange |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7740 Russet | Trellis, Orange - Greenhouse Fabric
S7740 Russet | Trellis, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric SKU S7740 Russet. Enjoy this popular Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7740 Russet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Orange |
$98.00
S7740 Russet | Trellis, Orange - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Save on Greenhouse Fabric SKU S7740 Russet. Enjoy this popular Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7740 Russet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Orange |












