S7742 Sienna | Texture, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Item S7742 Sienna. Enjoy this exceptional Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7742 Sienna |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 36.66% Polyester, 32.18% Polyester Bc, 21.81% Recycled Cotton, 9.35% Recycled Polyester |
| Theme | Texture |
| Color | Orange |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7742 Sienna | Texture, Orange - Greenhouse Fabric
S7742 Sienna | Texture, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Item S7742 Sienna. Enjoy this exceptional Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7742 Sienna |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 36.66% Polyester, 32.18% Polyester Bc, 21.81% Recycled Cotton, 9.35% Recycled Polyester |
| Theme | Texture |
| Color | Orange |
$88.00
S7742 Sienna | Texture, Orange - Greenhouse Fabric—
$88.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Search Greenhouse Fabric Item S7742 Sienna. Enjoy this exceptional Fabric. Cuttings available always. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7742 Sienna |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 36.66% Polyester, 32.18% Polyester Bc, 21.81% Recycled Cotton, 9.35% Recycled Polyester |
| Theme | Texture |
| Color | Orange |












