S7743 Caramel | Trellis, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric SKU# S7743 Caramel. Enjoy this stylish Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7743 Caramel |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Orange |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7743 Caramel | Trellis, Orange - Greenhouse Fabric
S7743 Caramel | Trellis, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric SKU# S7743 Caramel. Enjoy this stylish Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7743 Caramel |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Orange |
$98.00
S7743 Caramel | Trellis, Orange - Greenhouse Fabric—
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Shop Greenhouse Fabric SKU# S7743 Caramel. Enjoy this stylish Fabric. Samples always available online. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7743 Caramel |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 100% Polyester |
| Theme | Trellis |
| Color | Orange |












