S7752 Spring | Texture, Neutral - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item# S7752 Spring. Enjoy this amazing Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7752 Spring |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 36.66% Polyester, 32.18% Polyester Bc, 21.81% Recycled Cotton, 9.35% Recycled Polyester |
| Theme | Texture |
| Color | Neutral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7752 Spring | Texture, Neutral - Greenhouse Fabric
S7752 Spring | Texture, Neutral - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item# S7752 Spring. Enjoy this amazing Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7752 Spring |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 36.66% Polyester, 32.18% Polyester Bc, 21.81% Recycled Cotton, 9.35% Recycled Polyester |
| Theme | Texture |
| Color | Neutral |
$88.00
S7752 Spring | Texture, Neutral - Greenhouse Fabric—
$88.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric Item# S7752 Spring. Enjoy this amazing Fabric. Samples available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7752 Spring |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 36.66% Polyester, 32.18% Polyester Bc, 21.81% Recycled Cotton, 9.35% Recycled Polyester |
| Theme | Texture |
| Color | Neutral |












