S7801 Desert | Solid, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU# S7801 Desert. Enjoy this stunning Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7801 Desert |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | South Korea |
| Content | 82% Polyester, 18% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Orange |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7801 Desert | Solid, Orange - Greenhouse Fabric
S7801 Desert | Solid, Orange - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU# S7801 Desert. Enjoy this stunning Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7801 Desert |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | South Korea |
| Content | 82% Polyester, 18% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Orange |
$128.00
S7801 Desert | Solid, Orange - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Select Greenhouse Fabric SKU# S7801 Desert. Enjoy this stunning Fabric. Memo available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7801 Desert |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | South Korea |
| Content | 82% Polyester, 18% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Orange |












