S7802 Cabernet | Solid, Red - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric Pattern number S7802 Cabernet. Enjoy this beautiful Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7802 Cabernet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | South Korea |
| Content | 82% Polyester, 18% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7802 Cabernet | Solid, Red - Greenhouse Fabric
S7802 Cabernet | Solid, Red - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric Pattern number S7802 Cabernet. Enjoy this beautiful Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7802 Cabernet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | South Korea |
| Content | 82% Polyester, 18% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Red |
$128.00
S7802 Cabernet | Solid, Red - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Buy Greenhouse Fabric Pattern number S7802 Cabernet. Enjoy this beautiful Fabric. Swatches available. Quick Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7802 Cabernet |
| Width | 54" |
| Direction | Up the Roll |
| Cleaning codes | WS |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | South Korea |
| Content | 82% Polyester, 18% Cotton |
| Theme | Solid |
| Color | Red |












