Si25757 | Signature Textures 3, Weathered Stucco Ecru - York Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 57.3 sq. ft. Roll.
Buy York Wallpaper Item SI25757 pattern name Weathered Stucco Ecru from the collection Signature Textures 3. Enjoy this amazing wallpaper. The cracking, uneven appearance and finish of Weathered Stucco produces a texture with rustic charm and a vintage feel. Seen here in ecru. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25757 |
| Pattern Name | Weathered Stucco Ecru |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Yellow |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Si25757 | Signature Textures 3, Weathered Stucco Ecru - York Wallpaper
Si25757 | Signature Textures 3, Weathered Stucco Ecru - York Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 57.3 sq. ft. Roll.
Buy York Wallpaper Item SI25757 pattern name Weathered Stucco Ecru from the collection Signature Textures 3. Enjoy this amazing wallpaper. The cracking, uneven appearance and finish of Weathered Stucco produces a texture with rustic charm and a vintage feel. Seen here in ecru. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25757 |
| Pattern Name | Weathered Stucco Ecru |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Yellow |
| Theme | Textured |
$53.55
Original: $153.00
-65%Si25757 | Signature Textures 3, Weathered Stucco Ecru - York Wallpaper—
$153.00
$53.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product is packaged and priced as a 33' long 57.3 sq. ft. Roll.
Buy York Wallpaper Item SI25757 pattern name Weathered Stucco Ecru from the collection Signature Textures 3. Enjoy this amazing wallpaper. The cracking, uneven appearance and finish of Weathered Stucco produces a texture with rustic charm and a vintage feel. Seen here in ecru. Samples always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI25757 |
| Pattern Name | Weathered Stucco Ecru |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Drop |
| Repeat | 20.8" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Yellow |
| Theme | Textured |





