W0212/02 | Texo, Metallic Textured - Clarke And Clarke Wallpaper
Price and sold by the 11 yard Roll.
Acquire Clarke And Clarke Wallpaper SKU W0212/02 pattern name Texo from the collection Clarke & Clarke Expressions Performance Wallcovering. Enjoy this PEBBLE WP Textured Wallpaper. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | W0212/02 |
| Pattern Name | Texo |
| Collection | Clarke & Clarke Expressions Performance Wallcovering |
| Width | 21" |
| Vert. Repeat | 21" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Metallic |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W0212/02 | Texo, Metallic Textured - Clarke And Clarke Wallpaper
W0212/02 | Texo, Metallic Textured - Clarke And Clarke Wallpaper
Price and sold by the 11 yard Roll.
Acquire Clarke And Clarke Wallpaper SKU W0212/02 pattern name Texo from the collection Clarke & Clarke Expressions Performance Wallcovering. Enjoy this PEBBLE WP Textured Wallpaper. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | W0212/02 |
| Pattern Name | Texo |
| Collection | Clarke & Clarke Expressions Performance Wallcovering |
| Width | 21" |
| Vert. Repeat | 21" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Metallic |
| Theme | Textured |
$258.30
W0212/02 | Texo, Metallic Textured - Clarke And Clarke Wallpaper—
$258.30
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Price and sold by the 11 yard Roll.
Acquire Clarke And Clarke Wallpaper SKU W0212/02 pattern name Texo from the collection Clarke & Clarke Expressions Performance Wallcovering. Enjoy this PEBBLE WP Textured Wallpaper. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Clarke And Clarke |
| Pattern Number | W0212/02 |
| Pattern Name | Texo |
| Collection | Clarke & Clarke Expressions Performance Wallcovering |
| Width | 21" |
| Vert. Repeat | 21" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | TYPE II VINYL - 100% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Metallic |
| Theme | Textured |






