Si26141 | Signature Textures 3, Loom Silver - York Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 57.3 sq. ft. Roll.
Find York Wallpaper Pattern# SI26141 pattern name Loom Silver from the collection Signature Textures 3. Enjoy this solid wallpaper. Loom replicates the sturdy, dense weave of performance fabrics down to its tactile hand. Featured here in smokey grey. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI26141 |
| Pattern Name | Loom Silver |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Metallic |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Si26141 | Signature Textures 3, Loom Silver - York Wallpaper
Si26141 | Signature Textures 3, Loom Silver - York Wallpaper
This product is packaged and priced as a 33' long 57.3 sq. ft. Roll.
Find York Wallpaper Pattern# SI26141 pattern name Loom Silver from the collection Signature Textures 3. Enjoy this solid wallpaper. Loom replicates the sturdy, dense weave of performance fabrics down to its tactile hand. Featured here in smokey grey. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI26141 |
| Pattern Name | Loom Silver |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Metallic |
| Theme | Textured |
$153.00
Si26141 | Signature Textures 3, Loom Silver - York Wallpaper—
$153.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This product is packaged and priced as a 33' long 57.3 sq. ft. Roll.
Find York Wallpaper Pattern# SI26141 pattern name Loom Silver from the collection Signature Textures 3. Enjoy this solid wallpaper. Loom replicates the sturdy, dense weave of performance fabrics down to its tactile hand. Featured here in smokey grey. Swatches always available. Fast Shipping Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | York Wallcoverings |
| Pattern Number | SI26141 |
| Pattern Name | Loom Silver |
| Collection | Signature Textures 3 |
| Width | 20.9" |
| Match | Random |
| Repeat | 0" |
| Paste | Unpasted |
| Material | Vinyl on Non Woven |
| Washability | Scrubbable |
| Removability | Strippable |
| Coverage | About 57.3 square feet |
| Color | Metallic |
| Theme | Textured |





