T10543 | Breckenridge, Grey and Beige - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Order Thibaut Wallpaper Product# T10543, pattern name Breckenridge, color name Grey and Beige, from the Boxwood collection. A highly detailed and intricate design, Breckenridge features an eye-catching Jacobean-inspired paisley abound in leaves, stems and petals. The color palette includes sage, neutrals, and jewel tones. Enjoy this rare Wallpaper. Memo available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T10543 |
| Pattern Name | Breckenridge |
| Collection | Boxwood |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Drop Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Non Woven |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T10543 | Breckenridge, Grey and Beige - Thibaut Wallpaper
T10543 | Breckenridge, Grey and Beige - Thibaut Wallpaper
Priced per 4.5-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Order Thibaut Wallpaper Product# T10543, pattern name Breckenridge, color name Grey and Beige, from the Boxwood collection. A highly detailed and intricate design, Breckenridge features an eye-catching Jacobean-inspired paisley abound in leaves, stems and petals. The color palette includes sage, neutrals, and jewel tones. Enjoy this rare Wallpaper. Memo available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T10543 |
| Pattern Name | Breckenridge |
| Collection | Boxwood |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Drop Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Non Woven |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Jacobean |
$144.00
T10543 | Breckenridge, Grey and Beige - Thibaut Wallpaper—
$144.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4.5-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 9-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Order Thibaut Wallpaper Product# T10543, pattern name Breckenridge, color name Grey and Beige, from the Boxwood collection. A highly detailed and intricate design, Breckenridge features an eye-catching Jacobean-inspired paisley abound in leaves, stems and petals. The color palette includes sage, neutrals, and jewel tones. Enjoy this rare Wallpaper. Memo available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T10543 |
| Pattern Name | Breckenridge |
| Collection | Boxwood |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Match | Drop Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Non Woven |
| Single Roll Area | 30.38 sq/ft (2.82 sq m) |
| Single Roll Length | 4.5 yd (4.11 m) |
| Double Roll Area | 60.75 sq/ft (5.64 sq m) |
| Double Roll Length | 9 yd (8.23 m) |
| Color | Grey |
| Theme | Jacobean |









