T24407 | Cloud Mosaic, Gold Bark - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Find Thibaut Wallpaper Item T24407, pattern name Cloud Mosaic, color name Gold Bark, from the Yutori collection. Cloud Mosaic is a cork wallcovering that has been laser cut to resemble cloud-like shapes. They are then hand laid on metallic paper, leaving the shimmering ground to shine between the clouds. Offered in white, bark and a striking black on gold paper. Enjoy this enchanting Wallpaper. Memo available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24407 |
| Pattern Name | Cloud Mosaic |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Natural Cork Wallpaper |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

T24407 | Cloud Mosaic, Gold Bark - Thibaut Wallpaper
T24407 | Cloud Mosaic, Gold Bark - Thibaut Wallpaper
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Find Thibaut Wallpaper Item T24407, pattern name Cloud Mosaic, color name Gold Bark, from the Yutori collection. Cloud Mosaic is a cork wallcovering that has been laser cut to resemble cloud-like shapes. They are then hand laid on metallic paper, leaving the shimmering ground to shine between the clouds. Offered in white, bark and a striking black on gold paper. Enjoy this enchanting Wallpaper. Memo available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24407 |
| Pattern Name | Cloud Mosaic |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Natural Cork Wallpaper |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |
$440.00
T24407 | Cloud Mosaic, Gold Bark - Thibaut Wallpaper—
$440.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced per 4-Yard Single Roll, but packaged and shipped in a 8-Yard Roll. Please order in multiples of two. 2,4,6,8…
Find Thibaut Wallpaper Item T24407, pattern name Cloud Mosaic, color name Gold Bark, from the Yutori collection. Cloud Mosaic is a cork wallcovering that has been laser cut to resemble cloud-like shapes. They are then hand laid on metallic paper, leaving the shimmering ground to shine between the clouds. Offered in white, bark and a striking black on gold paper. Enjoy this enchanting Wallpaper. Memo available always. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family-owned in Lynchburg, VA, since 1969.
| Brand | Thibaut |
| Pattern Number | T24407 |
| Pattern Name | Cloud Mosaic |
| Collection | Yutori |
| Width | 36 in (91.44 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat V | 0 |
| Repeat H | 0 |
| Construction | Natural Cork Wallpaper |
| Single Roll Area | 36.00 sq/ft (3.34 sq m) |
| Single Roll Length | 4 yd (3.66 m) |
| Double Roll Area | 72.00 sq/ft (6.69 sq m) |
| Double Roll Length | 8 yd (7.32 m) |
| Color | Brown |
| Theme | Abstract |














