W3568-106 | Social Canvas, Neutral Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W3568.106.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3568.106.0 |
| Pattern Name | Social Canvas |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | PAPER - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED, HAND SCREENED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W3568-106 | Social Canvas, Neutral Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W3568.106.0
W3568-106 | Social Canvas, Neutral Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W3568.106.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3568.106.0 |
| Pattern Name | Social Canvas |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | PAPER - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED, HAND SCREENED |
Original: $472.50
-65%$472.50
$165.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3568.106.0 |
| Pattern Name | Social Canvas |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 32" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | PAPER - 100% |
| Finish | UNTRIMMED ;PAPER BACKED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Neutral |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED, HAND SCREENED |












