W3823-315 | Panache Wp, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W3823.315.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3823.315.0 |
| Pattern Name | Panache Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 25.25" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING FABRIC: PANACHE;LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W3823-315 | Panache Wp, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W3823.315.0
W3823-315 | Panache Wp, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W3823.315.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3823.315.0 |
| Pattern Name | Panache Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 25.25" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING FABRIC: PANACHE;LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W3823.315.0 |
| Pattern Name | Panache Wp |
| Collection | Corey Damen Jenkins Trad Nouveau Ii Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 25.25" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | COORDINATING FABRIC: PANACHE;LINER RECOMMENDED |












