W4268-5 | Swami Wp, White Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4268.5.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4268.5.0 |
| Pattern Name | Swami Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;OTHER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED;ROLL SIZE:54"W X 11 YDS WIDE WIDTH |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4268-5 | Swami Wp, White Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4268.5.0
W4268-5 | Swami Wp, White Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4268.5.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4268.5.0 |
| Pattern Name | Swami Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;OTHER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED;ROLL SIZE:54"W X 11 YDS WIDE WIDTH |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4268.5.0 |
| Pattern Name | Swami Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;OTHER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | White |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED;ROLL SIZE:54"W X 11 YDS WIDE WIDTH |












