W4268-524 | Swami Wp, Rust Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4268.524.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4268.524.0 |
| Pattern Name | Swami Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;OTHER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Rust |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED;ROLL SIZE:54"W X 11 YDS WIDE WIDTH |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4268-524 | Swami Wp, Rust Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4268.524.0
W4268-524 | Swami Wp, Rust Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4268.524.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4268.524.0 |
| Pattern Name | Swami Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;OTHER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Rust |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED;ROLL SIZE:54"W X 11 YDS WIDE WIDTH |
Original: $1,209.60
-65%$1,209.60
$423.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4268.524.0 |
| Pattern Name | Swami Wp |
| Collection | Art District Wallcovering |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 30" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 49%;OTHER - 39%;POLYESTER - 12% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Rust |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED;ROLL SIZE:54"W X 11 YDS WIDE WIDTH |












