W4381-450 | Kravet Design, Gold Stripes - Kravet Design Wallpaper - W4381.450.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4381.450.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Stripe Wallcovering |
| Width | 34" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | JUTE - 60%;PAPER - 40% |
| Finish | PAPER BACKED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4381-450 | Kravet Design, Gold Stripes - Kravet Design Wallpaper - W4381.450.0
W4381-450 | Kravet Design, Gold Stripes - Kravet Design Wallpaper - W4381.450.0
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4381.450.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Stripe Wallcovering |
| Width | 34" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | JUTE - 60%;PAPER - 40% |
| Finish | PAPER BACKED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Design |
| Pattern Number | W4381.450.0 |
| Pattern Name | Kravet Design |
| Collection | Stripe Wallcovering |
| Width | 34" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 11.25" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | JUTE - 60%;PAPER - 40% |
| Finish | PAPER BACKED ;PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Gold |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












