W4397-166 | Counterculture, Beige Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4397.166.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4397.166.0 |
| Pattern Name | Counterculture |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 35.9" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4397-166 | Counterculture, Beige Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4397.166.0
W4397-166 | Counterculture, Beige Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4397.166.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4397.166.0 |
| Pattern Name | Counterculture |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 35.9" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4397.166.0 |
| Pattern Name | Counterculture |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 35.9" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Beige |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |












