W4397-416 | Counterculture, Gold Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4397.416.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4397.416.0 |
| Pattern Name | Counterculture |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 35.9" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Gold |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4397-416 | Counterculture, Gold Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4397.416.0
W4397-416 | Counterculture, Gold Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4397.416.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4397.416.0 |
| Pattern Name | Counterculture |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 35.9" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Gold |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Original: $398.48
-65%$398.48
$139.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4397.416.0 |
| Pattern Name | Counterculture |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 35.9" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Gold |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |












