W4402-35 | Chalka, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4402.35.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4402.35.0 |
| Pattern Name | Chalka |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27.5" |
| Vert. Repeat | 27.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4402-35 | Chalka, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4402.35.0
W4402-35 | Chalka, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4402.35.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4402.35.0 |
| Pattern Name | Chalka |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27.5" |
| Vert. Repeat | 27.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Original: $803.25
-65%$803.25
$281.14Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4402.35.0 |
| Pattern Name | Chalka |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27.5" |
| Vert. Repeat | 27.5" |
| Horz. Repeat | 27.5" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | WOOD PULP - 45%;BINDER - 20%;MINERAL FILLERS - 20%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |












