W4405-155 | Art Effect, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4405.155.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4405.155.0 |
| Pattern Name | Art Effect |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

W4405-155 | Art Effect, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4405.155.0
W4405-155 | Art Effect, Blue Abstract - Kravet Couture Wallpaper - W4405.155.0
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4405.155.0 |
| Pattern Name | Art Effect |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |
Original: $261.00
-65%$261.00
$91.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Couture |
| Pattern Number | W4405.155.0 |
| Pattern Name | Art Effect |
| Collection | Linherr Hollingsworth Artistry Wallcovering |
| Width | 27" |
| Vert. Repeat | 24" |
| Horz. Repeat | 27" |
| Unit of measure | ROLL |
| Content | CELLULOSE - 85%;POLYESTER - 15% |
| Finish | PRETRIMMED ; |
| Clean Code | Z |
| Color | Blue |
| Theme | Abstract |
| Notes | LINER RECOMMENDED |












