12087 | Rhombony Sunstone - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Rhombony Sunstone Pattern 12087 color Orange theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12087 |
| Pattern Name | Rhombony Sunstone |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 4.375" |
| Vertical Repeat | 6.375" |
| Content | 70% VISCOSE, 30% LINEN, EMB 100% VISCOSE |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Orange |
| Theme | Diamond/Ogee |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12087 | Rhombony Sunstone - Mag Fabric
12087 | Rhombony Sunstone - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Rhombony Sunstone Pattern 12087 color Orange theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12087 |
| Pattern Name | Rhombony Sunstone |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 4.375" |
| Vertical Repeat | 6.375" |
| Content | 70% VISCOSE, 30% LINEN, EMB 100% VISCOSE |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Orange |
| Theme | Diamond/Ogee |
$120.70
12087 | Rhombony Sunstone - Mag Fabric—
$120.70
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Rhombony Sunstone Pattern 12087 color Orange theme Diamond/Ogee. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12087 |
| Pattern Name | Rhombony Sunstone |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 4.375" |
| Vertical Repeat | 6.375" |
| Content | 70% VISCOSE, 30% LINEN, EMB 100% VISCOSE |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Orange |
| Theme | Diamond/Ogee |











