12329 | Murzin Jewel - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Save on Mag Fabric pattern name Murzin Jewel Pattern# 12329 color Multi Color theme Flamestitch. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12329 |
| Pattern Name | Murzin Jewel |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 6.5" |
| Vertical Repeat | 14" |
| Content | 53% RAYON, 35% COTTON, 12% POLY |
| Double Rubs | 20,000 MAR |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Flamestitch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12329 | Murzin Jewel - Mag Fabric
12329 | Murzin Jewel - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Save on Mag Fabric pattern name Murzin Jewel Pattern# 12329 color Multi Color theme Flamestitch. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12329 |
| Pattern Name | Murzin Jewel |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 6.5" |
| Vertical Repeat | 14" |
| Content | 53% RAYON, 35% COTTON, 12% POLY |
| Double Rubs | 20,000 MAR |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Flamestitch |
$173.40
12329 | Murzin Jewel - Mag Fabric—
$173.40
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Save on Mag Fabric pattern name Murzin Jewel Pattern# 12329 color Multi Color theme Flamestitch. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12329 |
| Pattern Name | Murzin Jewel |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 6.5" |
| Vertical Repeat | 14" |
| Content | 53% RAYON, 35% COTTON, 12% POLY |
| Double Rubs | 20,000 MAR |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Flamestitch |








