16602 | Lyra Sheer, Bone - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 16602 |
| Pattern Name | Lyra Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POLYESTER, 33% COTTON |
| Country of Origin | FRANCE |
| Country of Finish | FRANCE |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



16602 | Lyra Sheer, Bone - Schumacher Fabric
16602 | Lyra Sheer, Bone - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 16602 |
| Pattern Name | Lyra Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POLYESTER, 33% COTTON |
| Country of Origin | FRANCE |
| Country of Finish | FRANCE |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 16602 |
| Pattern Name | Lyra Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118" (300CM)" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 0 |
| Vertical Repeat | 0 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POLYESTER, 33% COTTON |
| Country of Origin | FRANCE |
| Country of Finish | FRANCE |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
























