16611 | Borealis Check Sheer, Champagne - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 16611 |
| Pattern Name | Borealis Check Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118300.0"" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 1 1/4" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/4" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POLYESTER, 33% COTTON |
| Country of Origin | FRANCE |
| Country of Finish | FRANCE |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



16611 | Borealis Check Sheer, Champagne - Schumacher Fabric
16611 | Borealis Check Sheer, Champagne - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 16611 |
| Pattern Name | Borealis Check Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118300.0"" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 1 1/4" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/4" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POLYESTER, 33% COTTON |
| Country of Origin | FRANCE |
| Country of Finish | FRANCE |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 16611 |
| Pattern Name | Borealis Check Sheer |
| Collection | Sheers & Casements |
| Width | 118300.0"" |
| Match | SHOWN RAILROADED |
| Horizontal Repeat | 1 1/4" (3CM) |
| Vertical Repeat | 1 1/4" (3CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 67% POLYESTER, 33% COTTON |
| Country of Origin | FRANCE |
| Country of Finish | FRANCE |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
























