171112 | Coconut Grove, Spruce - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 171112 |
| Pattern Name | Coconut Grove |
| Collection | Classic Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

171112 | Coconut Grove, Spruce - Schumacher Fabric
171112 | Coconut Grove, Spruce - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 171112 |
| Pattern Name | Coconut Grove |
| Collection | Classic Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Jacobean |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 171112 |
| Pattern Name | Coconut Grove |
| Collection | Classic Prints |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Vertical Repeat | 18" (46CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Jacobean |
























