174110 | Brantwood Vine, Pear - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 174110 |
| Pattern Name | Brantwood Vine |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


174110 | Brantwood Vine, Pear - Schumacher Fabric
174110 | Brantwood Vine, Pear - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 174110 |
| Pattern Name | Brantwood Vine |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Botanical |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 174110 |
| Pattern Name | Brantwood Vine |
| Collection | Perennial Favorites |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 18" (46CM) |
| Vertical Repeat | 25 1/4" (64CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED STATES OF AMERICA |
| Country of Finish | UNITED STATES OF AMERICA |
| Color | Yellow/Gold |
| Theme | Botanical |


















