177817 | Attleboro Ikat, Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 177817 |
| Pattern Name | Attleboro Ikat |
| Collection | Prairie |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/8" (44CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 61% COTTON, 39% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




177817 | Attleboro Ikat, Leaf - Schumacher Fabric
177817 | Attleboro Ikat, Leaf - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 177817 |
| Pattern Name | Attleboro Ikat |
| Collection | Prairie |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/8" (44CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 61% COTTON, 39% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 177817 |
| Pattern Name | Attleboro Ikat |
| Collection | Prairie |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 3/4" (35CM) |
| Vertical Repeat | 17 3/8" (44CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 61% COTTON, 39% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
























