180852 | Canopy, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 180852 |
| Pattern Name | Canopy |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 52 3/4" (134CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 52" (132CM) |
| Vertical Repeat | 53 1/2" (136CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






180852 | Canopy, Terracotta - Schumacher Fabric
180852 | Canopy, Terracotta - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 180852 |
| Pattern Name | Canopy |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 52 3/4" (134CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 52" (132CM) |
| Vertical Repeat | 53 1/2" (136CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 180852 |
| Pattern Name | Canopy |
| Collection | Atelier Paris |
| Width | 52 3/4" (134CM)" |
| Match | ALLOVER |
| Horizontal Repeat | 52" (132CM) |
| Vertical Repeat | 53 1/2" (136CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | ITALY |
| Country of Finish | ITALY |
| Color | Orange |
| Theme | Novelty |
























