181544 | Gilded Star Hand Block, Red - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181544 |
| Pattern Name | Gilded Star Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 14" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Dots/Circles |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




181544 | Gilded Star Hand Block, Red - Schumacher Fabric
181544 | Gilded Star Hand Block, Red - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181544 |
| Pattern Name | Gilded Star Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 14" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Dots/Circles |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 181544 |
| Pattern Name | Gilded Star Hand Block |
| Collection | Drusus Tabor |
| Width | 52" (132cm)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 5 1/2" (14CM) |
| Vertical Repeat | 14" (36CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Dots/Circles |















