182111 | Stella Stripe, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182111 |
| Pattern Name | Stella Stripe |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 90% LINEN, 10% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



182111 | Stella Stripe, Brown - Schumacher Fabric
182111 | Stella Stripe, Brown - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182111 |
| Pattern Name | Stella Stripe |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 90% LINEN, 10% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182111 |
| Pattern Name | Stella Stripe |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Vertical Repeat | 8 7/8" (23CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 90% LINEN, 10% NYLON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Stripes |














