182441 | Blixen Velvet, Safari - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182441 |
| Pattern Name | Blixen Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 21 3/8" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





182441 | Blixen Velvet, Safari - Schumacher Fabric
182441 | Blixen Velvet, Safari - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182441 |
| Pattern Name | Blixen Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 21 3/8" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Animal Skin |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182441 |
| Pattern Name | Blixen Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 21 3/8" (54CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% COTTON |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Brown |
| Theme | Animal Skin |














